Южаніна “потішила” власників “євроблях”: є подробиці


У комітеті Верховної ради з питань податкової та митної політики повідомили, як планують вирішувати питання з узаконенням автомобілів на єврономерах. Так раніше нардеп Олександр Кірш вже заявляв, що “власники авто на єврономерах мають сплатити до Державного бюджету символічний внесок”. Більш про цю ідею розповіла глава комітету Ніна Южаніна.

Про це вона розповіла в ефірі радіо “Голос столиці”, передає НАРОДНА ПРАВДА.

Для власників “євроблях” готують “залізну завісу”

“Аналогічна ситуація була у Молдові, там вже використали такий варіант виходу з ситуації. Для Молдови “символічний збір” означав 30% від діючої ставки для акцизного податку. Його могли сплатити громадяни, щоб отримати можливість зареєструвати автомобілі в країні, стати на “законні рейки”, щоб надалі не зловживати нормами митного законодавства”, – сказала Ніна Южаніна.

За словами нардепа, в Україні також планують дати можливість громадянам розмитнити свої автомобілі за певною ставкою, для того, щоб поставити їх на облік.

“Інший крок – паралельно внести зміни до законодавства, якими в майбутньому заборонити зловживати прогалинами у законі, що зараз використовують люди і завозять автомобілі”, – відзначила Южаніна.

Деталей другої частини нардеп не розкрила, але, судячи з усього, “завісу” в Комітеті планують поставити за допомогою посилення вимог до стану автомобілів, в тому числі і екологічного.

“Україна, як і всі європейські країни, з січня 2020 року повинна запровадити 100-відсоткове проходження техогляду. Його проводитимуть спеціально сертифіковані сервісні станції”, – кажуть в комітеті ВР.

“Нам вкрай важко працювати”

Ніна Южаніна повідомила, що проект рішення по “євробляхах” її комітет передав на узгодження активістам. Але і серед самих власників авто на єврономерах немає єдиної позиції, а тому різні думки громадських активістів заважають досягти єдиної позиції у своїх вимогах.

“Активісти не завжди йдуть на згоду з тими компромісними варіантами, які ми пропонуємо. Бо є бажання нічого не платити, або платити чисто символічну суму в розмірі 50-100 євро. Такого бути не може. Та й самі активісти зараз розділилися на певні напрямки – дехто погоджується з компромісним варіантом комітету, дехто стоїть на своєму, що “ми нічого не будемо платити”. Мені важко працювати в цьому напрямку”, – сказала Ніна Южаніна.

Що думають “євробляхи”

Власники авто на єврономерах бачать для себе загрозу саме у другій частині пропозицій Комітету з питань податкової та митної політики.

“Ми згодні йти по “молдовському сценарію”, але в Молдові, як відомо, спочатку продовжили період пільгового розмитнення ТЗ на єврономерах, а зараз там розробляють пакет законів, який має знизити податки на ввезені авто. А у нас про зниження акцизів до справедливих меж навіть не йдеться”, – стверджує один з керівників “АвтоЄвроСили” Олег Ярошевич.

Він переконаний, що “залізна завіса” без одночасного зниження податків призведе до протиріч у середовищі автомобілістів. “Нас до цього підштовхували ще 6-7 вересня 2017 року під час мітингу під Радою. Нам не потрібні ці поблажки. Це повинен бути єдиний закон, який дозволить розмитнювати транспортні засоби не на грабіжницьких умовах. Але у владі, на жаль, про це не йдеться. Вони виконують вимоги автолоббістів”, – кажуть в організації.

Нагадаємо, раніше ми писали, чому українці рекордно переплачують за нові авто.

Також стало відомо, що поліцейські отримали наказ зупиняти авто на “єврономерах”. Одним з пунктів є “звертати увагу на автомобілі з іноземною реєстрацією та осіб, які ними керують, з метою перевірки їх на причетність до скоєння ними правопорушень”.

Нагадаємо також, за даними Державної фіскальної служби, в Україні незаконно перебувають понад 246 тисяч автомобілів із іноземною реєстрацією, більшість цих транспортних засобів були привезені з країн Європейського Союзу.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.


Джерело статті: “https://narodna-pravda.ua/2018/03/13/yuzhanina-potishyla-vlasnykiv-yevroblyah-ye-podrobytsi/”


Топовые новости