Трамп лаконічно пояснив відставку Тіллерсона

Цей крок Трампа застав зненацька навіть співробітників Білого дому

Президент США, коментуючи звільнення держсекретаря Рекса Тіллерсона, підкреслив, що вони "насправді не думали однаково"

Причиною звільнення президентом Дональдом Трампом держсекретаря Рекса Тіллерсона могло стати створення нової команди парламентерів з ядерної проблеми Північної Кореї. Про це повідомляє The New York Times.

За даними джерел видання, Трамп і Тіллерсон розійшлися в способах вирішення північнокорейської проблеми і декількох інших важливих геополітичних питань, включаючи ядерну угоду з Іраном.

"Ми насправді не думали однаково", — сказав Трамп журналістам в Білому домі, пояснивши своє рішення про звільнення Тіллерсона.

Він додав: "Дійсно, це був інший розум, інше мислення".

Тіллерсон дізнався про своє звільнення удосвіта, відразу після того як його рейс повернувся з тижневої поїздки в Африку, розповів Стів Гольдштейн, заступник держсекретаря з питань громадської дипломатії. Під час поїздки Тіллерсона не було ніяких вказівок про звільнення, зазначив Гольдштейн.

"Майк Помпео, директор ЦРУ, стане нашим новим держсекретарем. Він зробить фантастичну роботу! Спасибі Рексу Тіллерсона за його службу! Джина Хаспель стане новим директором ЦРУ і першою жінкою, обраною на цю посаду. Вітаємо всіх!", — написав Трамп у Twitter.


Цей крок Трампа застав зненацька навіть співробітників Білого дому. Напередодні прес-секретар Білого дому, відповідаючи на питання репортера, припустив, що між містером Тіллерсоном і Трампом існує якийсь розкол через розрізнені коментарі про відповідальність Росії за отруєння Скрипаля у Великій Британії.

Як повідомляв портал "Знай.ua", 13 березня 2018 року Дональд Трамп звільнив Тіллерсона з посади держсекретаря і замість нього призначив директора ЦРУ Майка Помпео. На думку американського президента, Помпео "фантастично впорається" із новими обов’язками. Замінить Помпео в американській розвідці вперше в подібному відомстві призначено жінку. Новим директором ЦРУ стане Джина Хаспель.

У той же час, Трамп подякував Тіллерсону за віддану службу.

Причини такої ротації наразі тримають у таємниці.

Як відомо, нещодавно Тіллерсон заявив, що повністю підтримує Британію у справі про отруєння російського розвідника.


Джерело статті: “https://znaj.ua/world/tramp-lakonichno-poyasnyv-vidstavku-tillersona”


Топовые новости