У МОЗ назвали новий список захворювань, з якими не можна сідати за кермо


Міністерство охорони здоров’я опублікувало проект наказу, в якому міститься перелік медичних протипоказань для кандидатів у водії та водіїв. У пропонованому документі є тільки дві градації – для приватного транспорту і для комерційного транспорту.

У чинному зараз наказі окремо прописані вимоги до водіїв мотоциклів, автомобілів, вантажівок, автобусів, трейлерів, трамваїв і тролейбусів, пише НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на fakty.ictv.

У двох редакціях найбільша кількість обмежень стосується хвороб очей, але діючий документ забороняє управління легковими автомобілями, якщо штучний кришталик встановлено хоча б на одному оці, а нова редакція цей випадок не регламентує.

Також чинна редакція забороняє сідати за кермо в разі порушення відчуття кольору, а нова редакція зазначає, що порушення відчуття кольору допускаються.

Чинна редакція забороняє сідати за кермо легкового автомобіля при будь-якому порушенні функцій вестибулярного апарату, а в новій редакції таких обмежень немає.

В існуючій редакції є пряма заборона на керування легковими автомобілями при наявності хронічних психічних захворювань і станів, які прирівнюються до них.

Нова редакція містить чіткий список діагнозів таких захворювань.

Зараз заборонено керування легковим автомобілем людям, що страждають на цукровий діабет, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, а також мають зріст менше 150 сантиметрів.

У новій редакції такі нормативи відсутні. Також новий перелік хвороб дає лікарям більше свободи.

При багатьох недугах і навіть інвалідності допуск до керування легковим автомобілем можливий в індивідуальному порядку.

Запропонована Міністерством охорони нова редакція документа теоретично повинна спростити проходження медичного огляду і надати можливість управляти автотранспортом більшій кількості людей.

Нагадаємо, у Києві викрито жінку, яка видавала підроблені медичні книжки. Зокрема зловмисниця підробляла підписи голови медичної комісії та у подальшому видавала документ з підробленою печаткою лікарям, які проходили у закладі обов’язковий медичний огляд.

Раніше в МВС опублікували деталі нових тестів з правил дорожнього руху.

Нагадаємо також, голова Закарпатської облдержадміністрації нецензурно вилаявся на адресу в.о. міністра охорони здоров’я України Уляни Супрун.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.


Джерело статті: “https://narodna-pravda.ua/2018/03/13/u-moz-nazvaly-novyj-spysok-zahvoryuvan-z-yakymy-ne-mozhna-sidaty-za-kermo/”


Топовые новости