Водії на єврономерах повідомили подробиці домовленостей з владою


Проблему з автомобілями на єврономерах вирішать за допомогою законопроекту, який здешевить розмитнення на кордонах. У Верховну Раду буде внесений узгоджений профільним комітетом і активістами законопроект, за основу якого візьмуть молдавський аналог.

Про це заявили активісти після консультацій з головою парламентського комітету з питань податкової та митної політики Ніною Южаніною, пише НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на newsone.

Додаткові обговорення пройдуть на засіданні комітету 21 березня, куди будуть запрошені народні депутати, члени Кабміну і активісти руху.

Голова “Авто Євро Сила” Олег Ярошевич розповів, що з самої Южініною вони досягли принципових домовленостей.

“Цей закон був апробований в Молдові, ми ж повинні внести свої корективи, зміни, щоб він задовольнив українців, а не чиновників і Верховну Раду. Южаніна запевнила, що у влади є політична воля для вирішення цього питання”, – зазначив він.

У свою чергу Южаніна заявила, що законопроект переданий на узгодження активістам.

“Аналогічна ситуація була в Молдові, там вже використовували такий варіант виходу з акцизного податку. Його могли оплатити громадяни, щоб отримати можливість зареєструвати автомобілі в країні, встати на “законні рейки”, щоб надалі не зловживати нормами митного законодавства”, – уточнила вона.

За словами Южаніної, в Україні також планують дати можливість водіям розмитнити свої автомобілі за певною ставкою, для того щоб поставити їх на облік.

“Наступний крок – паралельно внести зміни в законодавство, щоб у майбутньому заборонити зловживати прогалинами в законі, які зараз використовують люди і завозять автомобілі”, – пояснила нардеп.

Вона підкреслила, що проект рішення по автомобілям на єврономерах її комітет передав на узгодження активістам. Але і серед самих власників таких авто немає єдиної позиції. Крім того, різні думки громадських активістів заважають їм досягти єдиної позиції в своїх вимогах.

“Активісти не завжди йдуть на угоду з тими компромісними варіантами, які ми пропонуємо. Тому що є бажання нічого не платити або платити чисто символічну суму в розмірі 50-100 євро. Такого бути не може. Та й самі активісти зараз розділилися на певні напрямки – деякі погоджується з компромісним варіантом комітету, деякі стоять на своєму, що “ми нічого не будемо платити”. Мені важко працювати в цьому напрямку”, – пояснила Южаніна.

Нагадаємо, раніше Державна фіскальна служба заявила, що зараз на території країни перебуває 425,4 тисячі автомобілів з іноземною реєстрацією.

Аналітики переконані, що український бюджет втратив величезні суми коштів через автомобілі на європейських номерах. Зараз на території держави перебуває безліч авто з іноземною реєстрацією, власники яких порушили термін перебування в Україні.

Нагадаємо також, що незалежне соціальне опитування показало, що українці вважають доцільним підвищення штрафів за порушення правил дорожнього руху. Населення підтримує і рішення уряду щодо встановлення автоматичних засобів фіксації високої швидкості руху транспортного засобу.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.


Джерело статті: “https://narodna-pravda.ua/2018/03/13/vodiyi-na-yevronomerah-povidomyly-podrobytsi-domovlenostej-z-vladoyu/”


Топовые новости