Трамп готує економічну війну: 60 мільярдів доларів на кону

Вашингтон має намір обмежити імпорт, щоб покарати китайські технологічні корпорації за їх політику
Адміністрація президента США розглядає можливість найближчим часом ввести мита на імпорт технологічних товарів з Китаю.

Як пише Reuters, нові обмеження стосуватимуться технологічного і телекомунікаційного секторів, які становлять близько 60 млрд доларів. Таким чином, в списку може виявитися більш 100 найменувань товарів.

Вашингтон має намір обмежити імпорт, щоб покарати китайські технологічні корпорації за їх політику, яка змушують американські компанії відмовлятися від своїх технологічних секретів в обмін на право працювати в країні. У Білому домі поки цю інформацію не коментують.

Раніше Трамп заявив, що вважає торговельні обмеження Євросоюзу на продукцію з США "дуже несправедливими". Він також розкритикував дії Німеччини в торгових і оборонних питаннях. При цьому він готовий йти на переговори з європейцями.

Крім того, президент США Дональд Трамп ввів 8 березня штрафні мита на ввезення алюмінію і сталі: 10% і 25% відповідно. Вони вступлять в силу через 15 днів. Мита не стосуються сусідів США — Канади і Мексики.

Зустріч Трампа з лідером Китаю

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що уряд Японії збирається подавати позов до суду Світової організації торгівлі (СОТ) на Сполучені штати Америки (США) через рішення ввести 25-відсоткове мито на імпорт сталі і 10-відсоткове — на імпорт алюмінію . Відповідну позицію оголосив в п’ятницю міністр економіки, торгівлі і промисловості країни Хиросиге Секо.

"Все це заслуговує крайнього жалю. Ми розглянемо можливі дії у відповідь на кроки в рамках Світової організації торгівлі ", — зазначив Секо. Японія щороку експортує близько 2 млн т. Сталі в Штати, що відповідає приблизно 5 відсоткам від загального японського експорту сталі.

Крім того, Федерація залізо-сталеливарних компаній Японії, яка раніше відправляла лист президенту США Дональда Трампа, шкодує про рішення американської влади ввести мита на імпорт сталі та алюмінію. Про це йдеться в опублікованому в п’ятницю заяві японської федерації.

"Рішення ввести мита на імпорт сталі та алюмінію викликає у нас глибоке співчуття. Ми побоюємося, що це рішення може завдати удару не тільки по японському, але і за загальносвітовим експорту, а також викликати хвилю захисних контрзаходів з боку держав ", — йдеться в повідомленні.Джерело статті: “https://znaj.ua/world/tramp-gotuye-ekonomichnu-vijnu-60-milyardiv-dolariv-na-konu”


Топовые новости