Справа Майдану: з бойового генерала АТО хочуть зробити "стрілочника"

Слідчі не можуть знайти справжніх винних у розстрілі людей на головній площі країни
Минуло понад чотири роки після трагічних подій на Майдані, в ході яких загинули люди. Слідчі ГПУ досі не можуть пред’явити громадськості винуватців цього розстрілу. І з кожним місяцем затягування, під силовиками, які займаються цією справою, все більше хитаються крісла. І вони не придумали нічого кращого, як спробувати знайти «стрілочника» з високим званням, на якого можна буде «повість усіх собак».

Генеральська справа

Володимир Гриняк — бойовий генерал, який у 2014 році пройшов весь жах АТО, побувавши у всіх гарячих точках: Дебальціво, Іловайськ, Слов’янськ і тд. Разом з добровільними батальйонами (відзначимо, що генерал міг не їхати на війну, але вирішив відправитися на передову) він воював з сепаратистами 300 днів і завдяки таким як він ми зараз маємо саме таку територію України, а не меншу.

Але, не дивлячись на всі заслуги перед Батьківщиною, зараз Володимиру Гриняку в прямому сенсі слова шиють справу. Його звинувачують в тому, що у 2014 році, будучи заступником голови Департаменту громадської безпеки при МВС, він організував штурм Майдану 18 лютого і фінансував беркутівців, які протистояли активістам.

Абсурдним це звинувачення виглядає з багатьох причин, одна з яких полягає в тому, що самі активісти «Самооборони Майдану» нагородили генерала орденом.

«Я допомагав їм, чим міг, попереджав про небезпеки, ми співпрацювали, — розповів нам Володимир Гриняк. — За це вони мене пізніше і нагородили ».

Більш того, сам Президент Петро Порошенко зазначив посильний внесок Гриняка в АТО і присвоїв звання генерал-майора Національної гвардії України.

Разом з тим, за словами Володимира Гриняка, хоча він і розумів, що, будучи офіцером повинен бути поза політикою, але в душі щиро підтримував ідею Євромайдану і був упевнений у його перемозі, оскільки з нетерпінням чекав повалення режиму президента Віктора Януковича. Адже, крім підтримки самої ідеології Євромайдану, у Гриняка також склалися дуже непрості відносини з керівництвом МВС тих часів, тому що до нього, як до уродженцю Львівської області, у міністра Віталія Захарченка та його команди було упереджене ставлення. Вони створювали всі передумови для того, щоб зробити подальше несення служби Гриняка нестерпним, змусити його піти у відставку, а на цю посаду призначити більш лояльну і віддану "режиму" кандидатуру.

Інша сторона

Але видно все заслуги Володимира Гриняка меркнуть перед бажанням начальника департаменту спецрозслідування Генпрокуратури Сергія Горбатюка хоч кого-небудь притягти до відповідальності. І це не дивно, адже за 4 роки існування департаменту вони змогли завершити всього лише одне розслідування! Тому зараз вони просто на ходу фабрикують справу, включаючи в нього зовсім абсурдні речі.

«Один з томів, обсяг якого становить понад 500 листів, складався виключно з платіжних документів за 2016 р. По-перше, революція Гідности тривала у період з листопада 2013 по лютий 2014 р. По-друге, за весь час багаторічної служби в системі МВС, підозрюваний Гриняк ніколи не займався фінансово-господарською діяльністю Міністерства, — наводить приклад безладної роботи слідчих адвокат Володимира Гриняка Станіслав Іваницький. — Відразу стає зрозуміло, що всі ці документи не мають ніякого відношення до вини Гриняка і до безпідставно інкримінованих йому діянь».

Також, за словами адвоката, їх з підзахисним просто не пропускають до ГПУ до слідчого, хоча при цьому самі ж викликають повістками.

«Підозрюваному Гриняку були вручені повістки, із зазначенням необхідності з’являтися у кабінет N611. Потім, всупереч положенням ст.135 КПК України, вони ці повістки скасовують і виносять документ, згідно з яким ми вже повинні прибути у кабінет N215. Однак, коли ми сьогодні прибули до ДСР ГПУ і намагалися зайти у вищезгаданий кабінет N215, то нас туди не пустили», — повідомив адвокат.

Юрист додав, що все це говорить про те, що справа фабрикується на швидку руку, і слідчі намагаються всіма правдами і неправдами затягнути її.

«Вже стає цілком зрозуміло, що стороні захисту вдається обробляти матеріал швидше, ніж працівники ДСР ГПУ встигають його фабрикувати. У той же час, все-таки "на швидку руку" зроблені томи просто переповнені помилками, подивіться хоча б на нумерацію аркушів і це результати роботи співробітників ГСУ ГПУ, а не слідчого у глухому райцентрі, хай вибачить мене останній за таке образливе порівняння ", — не переставав обурюватися Іваницький.

ГПУ тисне і відпочиває

Коли намагаєшся звинуватити невинного — не знаєш за що хапатися. Так і в цьому випадку, Горбатюк і Ко побачивши, що всі їхні спроби затягнути справу і не допустити захист обвинуваченого до важливих документів зриваються, перейшло на більш їм звичні методи: залякування.

«Чиновники ДСР почали погрожувати Гриняку, що якщо сторона захисту не припинить розміщувати публікації у соціальних мережах та ЗМІ щодо цього кримінального провадження, то адвокат буде притягнутий до кримінальної відповідальності за фактом оприлюднення даних оперативно-розшукової діяльності та досудового розслідування, — повідомив Станіслав Іваницький. — Очевидно, хтось дуже сильно боїться, що правда, яку ми сміливо розповідаємо, може раптом відкрити очі суспільству на всю брехню, яку вони звикли розповідати, і це може повністю зруйнувати штучно створений і дуже хиткий імідж «карателів вбивць Небесної сотні».

Цікаво, що вся ця історія з непопаданням адвоката і його підзахисного до слідчого днями отримала несподіваний поворот. Виявляється, цілком можливо, співробітника Департаменту спецрозслідування ГПУ, який веде справу генерала Володимира Гриняка, просто не було на роботі, він ... відпочивав у Єгипті.

«На цих матеріалах зображена людина, яка дуже схожа на слідчого, який веде справу. Наскільки я розумію, це фото і відео знято в аеропорту "Бориспіль", — написав у себе в Facebook адвокат. — Не беруся стверджувати, що це саме слідчий, але цей факт багато що пояснює. Зокрема, це пояснює, чому ми не бачили слідчого протягом останнього тижня, незважаючи на численні візити в його службовий кабінет».

При цьому Іваницький зазначає, що нічого поганого у заслуженому відпочинку немає, але не в той час, коли вони з підзахисним намагаються ознайомитися зі справою.

«Тут ситуація дещо інша, тому що поки він відпочивав, ми, як сторона захисту, були позбавлені права ознайомитися з матеріалами, які весь цей час були в його розпорядженні», — підкреслив юрист.

Це ще раз наочно показує, як у нас зараз працюють деякі чиновники. За чотири роки не змогли знайти винних у розстрілі активістів Майдану, зате встигають відпочивати на закордонних курортах та знаходити «стрілочників», на яких можна повість всі звинувачення. Що сказати, добре влаштувалися...

Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, що кількість покараних за розстріл на Майдані може шокувати.Джерело статті: “https://znaj.ua/politics/sprava-majdanu-z-bojovogo-generala-ato-hochut-zrobyty-strilochnyka”


Топовые новости