Депутати вирішили, з якого віку українцям можна мати інтимні стосунки

Рада встановила мінімальний вік статевого повноліття
Верховна рада внесла зміни до Кримінального кодексу щодо віку статевого повноліття. Тепер в’язниця або інше покарання світить тим, хто мав статеві стосунки з особами, які молодші 16 років.

Про це йдеться на сайті українського парламенту.

За відповідний законопроект проголосувало 241 народний обранець.

Раніше кримінальна відповідальність передбачалася за статеві стосунки з особою, яка не досягла статевої зрілості. При цьому конкретний вік не вказувався.

Тепер же природні або неприродні статеві стосунки з особою, яка не досягла 16-річного віку, вчинені повнолітньою особою, будуть каратися обмеженням волі на термін до 5 років або позбавленням волі на той самий термін.

Якщо такі ж неправомірні дії вчиняють родичі дитини, їм загрожує в’язниця на термін від 5 до 8 років.

Закон передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на термін від 5 до 10 років для осіб, які створюють місця розпусти із залученням малолітньої особи, тобто молодшої 14 років.

Крім того, Рада прийняла за основу законопроект №6070 (230 голосів "за"), який скасовує необхідність проведення експертизи для встановлення статевої зрілості потерпілої від зґвалтування.

Таким чином закон скасовує актуальність проведення судово-медичної експертизи під час слідчих дій.

Нагадаємо, на Запоріжжі 7-річна дівчинка стала жертвою свої батьків-збоченців. Батько ґвалтував свою доньку, у той час, як мати все знала та нічого не робила. Чоловік жорстоко знущався над дитиною близько півроку. Проти чоловіка відкрили кримінальну справу. Щодо матері, яка тривалий час приховувала факт злочину, чи будуть застосовувати покарання наразі невідомо.

Хвиля дитячого насилля набирає небачених масштабів в Україні

Як повідомляв портал "Знай.ua", названий дідусь знущався над онукою. У Харкові 34-річний чоловік ґвалтував 10-річну онуку своєї співмешканки. Як повідомляє прес-служба прокуратури Харківської області, чоловік проживав у квартирі своєї 45-річної співмешканки. Разом з ними жила 10-річна онука жінки. Бабуся часто залишала дівчинку під наглядом чоловіка.Джерело статті: “https://znaj.ua/society/deputaty-vyrishyly-z-yakogo-viku-ukrayincyam-mozhna-maty-intymni-stosunky”


Топовые новости