Рада за 101 день до виборів внесла правки до Виборчого кодексу

Місцеві вибори 2020. Верховна рада на засіданні в четвер, 16 липня, внесла правки до Виборчого кодексу.
фото з відкритих джерел

Парламент за один день до закінчення третьої сесії і за 101 день до місцевих виборів вніс правки до виборчого законодавства України.

Об этом сообщает Компромат РУ

Рішення було прийнято на засіданні ВР у четвер, 16 липня.

Місцеві вибори: хто та як боротиметься за виборців Основним трендом цьогорічних місцевих виборів стане протистояння місцевих еліт та центральної влади, вважає експерт.

За законопроект у другому читанні проголосували 308 нардепів. Всього до документу було подано близько 4000 правок, але ВР схвалила тільки деякі з них.

Зокрема, однією з прийнятих правок встановила обмеження для самовисування в 10 тисяч населення (партизація). У містах з великим населенням буде пропорційна система з відкритими списками.

Також в Раді вирішили не міняти так званий кандидатський мінімум для просування кандидата в територіальному виборчому окрузі та залишили його на рівні 25% (пропонували 5% і 50%). Таким чином, залишилися закриті списки.

Крім того, парламент змінив форму виборчого бюлетеня, а розмір застави кандидатів знизили в дев’ять разів.

Нагадаємо, 15 липня Рада призначила місцеві вибори на 25 жовтня 2020 року.

28 грудня 2019 року президент Володимир Зеленський підписав новий Виборчий кодекс. Він передбачав пропорційну виборчу систему з відкритими регіональними списками.

«Слово і діло» докладно розбиралася в особливостях нового Виборчого кодексу.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA

Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps
Джерело статті: “https://www.slovoidilo.ua/2020/07/16/novyna/polityka/rada-101-den-vyboriv-vnesla-pravky-vyborchoho-kodeksu”