У Києві презентують документальний фільм про оборонців легендарного блокпосту “Перехрестя “Балу”


24 квітня о 17.00 в кінотеатрі “Жовтень” (вулиця Костянтинівська, 26, Київ), напередодні Дня прикордонника, відбудеться прем’єра повнометражного документального фільмуПерехрестя Балу. Картина створена Міжнародним продюсерським центром “Фор-Пост” на замовлення Державного агентства України з питань кіно.

У центрі картини – чотири українських воїни, які героїчно тримали оборону на сумнозвісному блокпості “Балу”. Трагічна доля переслідує стратегічний об’єкт, названий позивним свого першого командира, капітана Ільгара Багірова «Балу». Потрапивши в оточення під час розвідки в тилу противника, щоб не здатися в полон, капітан підірвав гранатами себе разом з ворогом. Пізніше, в результаті зіткнення, старший прикордонного наряду на блокпості – В’ячеслав Семенов отримав звання Героя України, але вже посмертно.

Стратегічне перехрестя стало точкою зіткнення світоглядів, характерів та інтересів. Люди різних мирних професій, вимушені були швидко оволодіти військовим мистецтвом, щоб вижити і не збожеволіти на перехресті “Балу”.

У зйомках, які проходили у різних містах країни, взяли участь військовослужбовці 11-го батальйону територіальної оборони, 128-ї гірсько-піхотної бригади, 30-ї бригади Збройних Сил України, оперативно-бойової прикордонної комендатури “Могилів-Подільський” Держприкордонслужби – захисники блокпосту «Балу» .

Генеральний продюсер фільму – О. Дріз, керівник МПЦ “Фор-Пост”, в активі якого ціла серія документальних фільмів на військову тематику: “Заміновані вірністю», “Одесити на Донбасі”, “Іспит на людяність”, “Війна на нульовому кілометрі” та міжнародні проекти.

Режисер – Євгеній Коваленко

Режисер монтажу – Сніжана Потапчук

Після показу, орієнтовно о 18.15, відбудеться прес-конференція, в якій братимуть участь представники Державного агентства України з питань кіно, Міністерства оборони України, Державної прикордонної служби, а також автори фільму.

Форма акредитації ЗМІ: https://goo.gl/forms/wYwP2Ayluk7nPaXH3

Контакти для отримання додаткової інформації та акредитації ЗМІ:

(050) 330 93 57, [email protected] , [email protected]


Джерело статті: “https://narodna-pravda.ua/2018/04/23/u-kyyevi-prezentuyut-dokumentalnyj-film-pro-oborontsiv-legendarnogo-blokpostu-perehrestya-balu/”


Топовые новости