У Литві бояться, що місцевих жителів на ринку праці витіснять українці. Встановлюють квоти

У Литві бояться, що місцевих жителів на ринку праці витіснять українці. Встановлюють квоти
Трудова імміграція з України в Литві набула такого масштабу, що уряд Литви вирішив встановити квоти для іноземних працівників на деякі професії. Про це заявив віце-канцлер Дейвідас Матуленіс, повідомляє в середу, 16 травня Інтерфакс-Україна.
"Може початися процес витіснення з ринку праці наших громадян, оскільки це більш дешева робоча сила", — заявив Матуленіс агентству BNS після засідання уряду в середу.
За його словами, зараз це питання найбільш актуальне через зростання кількості українських водіїв і будівельників.
Квоти не діятимуть щодо кваліфікованого персоналу. За встановлення квот буде відповідати Міністерство соціального захисту і праці, також планується залучити експертів з Центру науково-дослідного моніторингу та аналізу.
Конкретні пропозиції будуть висунуті до жовтня.
Також уряд вирішив посилити порядок відрядження громадян третіх країн у Литву — передбачається повернутися до системи дозволів на роботу.
При цьому кабінет міністрів Литви вирішив полегшити приїзд для громадян США, Японії, Південної Кореї, Канади, Австралії, Нової Зеландії — щодо них застосовуватимуться вимоги, подібні до тих, що висуваються до громадян Євросоюзу.
В цілому за перші чотири місяці 2018 року в Литву прибули понад 12 тис. іммігрантів. У порівнянні з колишніми роками цей показник зріс удвічі.
У минулому році робочі візи або посвідки на проживання на підставі роботи були надані майже 34,5 тис. іноземців, з них близько 20 тис. — громадянам України.
Джерело статті: “http://expres.ua/news/2018/05/16/294936-lytvi-boyatsya-miscevyh-zhyteliv-rynku-praci-vytisnyat-ukrayinci”


Топовые новости