Телескоп Hubble сфотографував гігантську галактику незвичної форми

Телескоп Hubble сфотографував гігантську галактику незвичної форми
На сайті телескопа Хаббл опублікували фото дивовижної галактики, що нагадує дзигу, сплюснуту зверху й знизу. Вона ніби лежить на боці. Таке враження виникає через особливе розташування галактики щодо Землі.
Спеціалісти повідомили, що галактика NGC 1032 розташована у сузір’ї Кита за 100 мільйонів світлових років від нашої планети. Відомо, що об’єкт належить до так званих спіральних галактик.
"Ще наприкінці минулого століття було відомо про близько 30 галактик. А завдяки роботі космічного телескопу "Хаббл" науковцям вдалось суттєво розширити свої знання у цьому питанні, — говорить для Експрес-онлайн Анатолій Відьмаченко, завідувач відділом фізики тіл Сонячної системи Головної астрономічної обсерваторії НАНУ. — Є багато класів галактик, зокрема, спіральні, у формі м’яча, карликові, сплюснуті. У космічному просторі вони розташовуються групами або поодинці. Але навіть теперішніх даних спостережень недостатньо, щоб підрахувати кількість усіх галактик у Всесвіті".
Вчені припускають, що у видимій для телескопа частині Всесвіту може бути близько двох трильйонів галактик, а в кожній із них — до сотні мільярдів зірок.
Якщо у Вас не відображаються фото чи відео, перейдіть, будь ласка, до повної версії сайту
Головні новини за добу — в нашій щоденній розсилці y Telegram
Лариса ПЕЦУХ
Джерело статті: “http://expres.ua/news/2018/05/15/294803-teleskop-hubble-sfotografuvav-gigantsku-galaktyku-nezvychnoyi-formy”


Топовые новости