На відео зняли момент пробудження вулкану в Індонезії

Група туристів втекла з індонезійського вулкану Мерапі, коли той пробуджувався — небезпечна ситуація потрапила на відео.
Камера зняла, як гігант викинув величезну хмару попелу на висоту майже 5,5 тисячі метрів, пише Gismeteo.
Видовище лякає навіть на екрані, і можна легко зрозуміти, чому десятки люди кинули їжу і спроби піднятися вгору по схилах вулкана і залишит місце. Раптове виверження супроводжував звук, що говорить про високий тиск всередині вулкана.
Люди, які проживають в радіусі 4,8 км від кратера, отримали наказ про евакуацію. Аеропорт Аді Суіспто в Джокьякарті на час закрили через поширився вулканічного попелу.
Виверження не підвищило статус вулканічної небезпеки Мерапі, яка залишається на звичайному рівні, оскільки у видимому майбутньому нових вивержень не очікується.
Вулкан заввишки майже 3000 метрів знаходиться між провінціями Джокьякарта і Центральна Ява. Мерапі вважається найактивнішим з 500 індонезійських вулканів. Його останнє велике виверження в 2010 році вбило 347 людей і викликало евакуацію 20000 жителів сусідніх сіл.
Індонезія, архіпелаг, на якому проживають більш як 250 млн людина, схильна до землетрусів та вулканічної активності, оскільки як розташовані на Тихоокеанському вогняному кільці, серії тектонічних розломів у вигляді підкови.
Джерело статті: “http://expres.ua/news/2018/05/16/294938-video-znyaly-moment-probudzhennya-vulkanu-indoneziyi”


Топовые новости