Метеозалежність: через вибрики погоди у лікарнях побільшало пацієнтів - Здоров’я

“Учора в мого чоловіка тиск підскочив до 180/110, — бідкається знайома. — Йому ще й 50 немає, ніколи проблем із тиском не було”. “А я дружину возив до лікарні, — розповідає 63-річний сусід. — Тиск — до 200, стала блювати, а голова боліла так, що очей не могла розплющити. Казала — вмирає. Медики допомогли. З їхніх слів, у лікарні тепер сила-силенна людей з такою проблемою лежить”.


Прямую до клінічної лікарні швидкої медичної допомоги. У відділення кардіології саме завозять на візку літнього чоловіка, кажуть, проблеми з тиском. “Дуже багато надходить пацієнтів із так званою метеозалежністю, — констатує Олег Мелень, завідувач відділення. — Вони переважно мають хвориби серця і дуже чутливі до перепадів атмосферного тиску”.


У лікарнях побільшало пацієнтів із загостренням гіпертонії, гіпертонічними кризами (коли верхній показник тиску перевищує позначку 180), аритмією, інфарктами й інсультами.


“Перші симптоми, які розвиваються на тлі підвищення тиску, — біль голови, задишка, стиснення у грудній клітці, нудота, блювання, запаморочення, — попереджає Олег Петрович. — За день у відділенні приймаємо 13 — 14 пацієнтів, у 80% — проблеми з тиском”.


Лежать тут і 30-річні, у них негаразди з тиском переважно розвиваються через надмірну вагу, малорухливий спосіб життя, шкідливі звички, неправильне харчування. А от пацієнти, в яких на тлі підвищення тиску розвинувся інсульт, надходять до неврологічного відділення.


Галина Пришляк, завідувачка, підтверджує: кількість хворих збільшується через погодні умови.


Знайомлюся з 61-річною пані Вірою зі Східниці. “Прокинулась близько п’ятої ранку й відчула, що ліва рука затерпла, дивлюся — пальці скручені. Поміряла тиск — 180/130, — розповідає жінка. — Звернулась до медиків, мене зробили укол й відправили додому. А через тиждень я потрапила сюди, виявилось, мікроінсульт”.


Іще одна пацієнтка цього відділення — під крапельницею, але вже готується до виписки. “Того дня я йшла по ринку. Що було далі — не пам’ятаю, — ділиться 52-річна пані Галина. — Перехожі викликали “швидку”, виявилось, стався інсульт”.


За словами медиків, пацієнтку повністю паралізувало, відняло мовлення. “У таких ситуаціях вкрай важливо протягом перших трьох годин провести тромболітичну терапію, це дає змогу уникнути важких наслідків”, — пояснює завідувачка відділення. На щастя, у лікарні це зробили, у жінки відновились мовлення й всі рухові функції. Щоб уникнути таких проблем, у період зміни сезонів лікарі радять обмежувати фізичну активність, не стресувати, дбати про здорове харчування та контролювати показники артеріального тиску.


Дякуємо, що прочитали цей текст у газеті Експрес. У нас — тільки оригінальні тексти.


Читайте також про чоловіка, який у 76 років робить стійку на голові та відтискається 50 разів на одній руці.


Джерело статті: “https://expres.online/health/meteozalezhnist-cherez-vibriki-pogodi-u-likarnyakh-pobilshalo-patsientiv”