Статус УБД для добровольців: подробиці нового закону - Подробиці

Верховна Рада прийняла закон No2045-1 про надання статусу учасників бойових дій та соціальних гарантій добровольцям, які брали участь в антитерористичній операції.

— Закон передбачає надання статусу УБД українцям, які самоорганізувалися та об’єдналися у добровільні формування у 2014 році, активно брали участь у бойових діях не менш ніж 30 календарних днів (незалежно від перерв), але не увійшли до складу офіційних військових формувань, — пояснює полковник запасу Олег Жданов,
військовий експерт. — Далі таким батальйонам було запропоновано визначитися, у структуру якого відомства вони ввійдуть, — Міноборони, МВС, Нацгвардію. Вони визначились і відтоді стали офіційними підрозділами. Тепер же ці особи мають можливість отримати статус учасника бойових дій за той період.

— Які пільги і соцгарантії вони отримають?

— Усе те, що передбачено Законом України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”. Це і право на земельну ділянку, і пільговий проїзд, і знижка на комунальні послуги, і лікування, і пільги під час отримання освіти.

— А досі добровольці якими користувались?

— Досі вони користувалися пільгами, наданими їм на рівні місцевих рад.

— Який саме механізм надання статусу передбачено новим законом?

— Підставою для надання статусу є довідка органів, які законом про боротьбу з тероризмом визначені як суб’єкти, які безпосередньо здійснюють боротьбу з тероризмом, і витяг з наказу Антитерористичного центру при СБУ про залучення особи до проведення АТО. У разі відсутності цих документів підставою для надання статусу є нотаріально завірені свідчення не менш ніж трьох свідків про період безпосередньої участі такої особи в АТО. Одним зі свідків має бути командир підрозділу, під керівництвом якого доброволець виконував завдання в АТО.

Дякуємо, що прочитали цей текст у газеті Експрес. У нас — тільки оригінальні тексти.

Читайте також про дивізіон надводних сил, який базуватиметься у Бердянську й Маріуполі


Джерело статті: “https://expres.online/podrobitsi/status-ubd-dlya-dobrovoltsiv-podrobitsi-novogo-zakonu”