Вчені розповіли про користь кави для серця


Вчені з Інституту Бейкера заявили про те, що кава та чай можуть бути корисними для серця і навіть знизити частоту аритмій, повідомляє EurekAlert!.

Аритмія призводить до того, що серце б’ється занадто швидко, повільно або нерівномірно. Незважаючи на те, що в деяких випадках аритмії можуть бути нешкідливими або проходити непомітно для пацієнта, вони також можуть стати причиною раптової зупинки серця.

У ході дослідження вчені проаналізували результати досліджень, присвячених пошуку зв’язку між кофеїном і розвитком аритмії. Одне з досліджень за участю 228 465 людина показано, що при вживанні кави знижується ризик фібриляції передсердь. Інше дослідження, в якому брали участь 115 993 пацієнтів, продемонструвало зменшення частоти фібриляції на 13%.

Крім того, дослідники встановили, що вживання 500 міліграм кави (близько шести чашок) не впливає на шлуночкову аритмію. У пацієнтів, які перенесли інфаркт міокарда і отримували в середньому 353 міліграм кофеїну на добу, нормалізувалася частота серцевих скорочень.

Разом з тим, результати двох досліджень показали, що кофеїн може вплинути на ризик розвитку аритмії, але в цьому випадку випробовувані випивали по 9-10 чашок кави на день.

Раніше повідомлялося про те, що вчені винайшли універсальні ліки від хвороб мозку. Ці ліки розбивають бляшки в мозку у мишей, заражених хворобою Альцгеймера або Паркінсона, і покращують когнітивні і запам’ятовуючі функції мозку тварини.


Джерело статті: “https://dt.ua/TECHNOLOGIES/vcheni-rozpovili-pro-korist-kavi-dlya-sercya-275385_.html”


Топовые новости