Помпео пообіцяв зосередитися на боротьбі проти "Північного потоку-2" Избранное

23.05.2018 19:09
shadow

Державний секретар США Майк Помпео заявив, що Вашингтон повинен зосередитися на протидію будівництву російського газопроводу "Північний потік-2" в Європі, а також на послабленні впливу РФ на Євросоюз.

"Ми повинні продовжувати чинити тиск на "Північний потік-2", щоб згорнути його", — заявив керівник американського зовнішньополітичного відомства на слуханнях у комітеті у закордонних справах Палати представників Конгресу США в середу, 22 травня.

Помпео вказав на необхідність послаблення залежності Євросоюзу від російських енергоносіїв і висловив упевненість, що США зможуть впоратися із цим завданням.

"У нас є реальна можливість від’єднати їх від Росії", — запевнив держсекретар.

Нагадаймо, 21 березня євродепутати підтримали законопроект Єврокомісії, який поширює правила внутрішнього газового ринку ЄС на газопроводи, які розташовані не на континенті, в тому числі — на "Північний потік-2", який у своєму нинішньому вигляді не відповідає правилам так званого третього енергетичного пакета ЄС, оскільки повністю належить російському "Газпрому".

Перед цим проти будівництва "Північного потоку-2" зі спільною заявою виступили парламенти Литви, Латвії, Польщі та Естонії.

Однак Федеральне відомство з судноплавства і гідрографії Німеччини видало дозвіл на будівництво 30-кілометрової ділянки газопроводу.

Фінляндія також погодила будівництво "Північного потоку-2".

Система "Північний потік-2" складається з двох паралельних гілок трубопроводу, пропускною здатністю близько 27,5 мільярдів кубометрів газу на рік.


Джерело статті: “https://dt.ua/WORLD/pompeo-poobicyav-zosereditisya-na-borotbi-proti-pivnichnogo-potoku-2-278660_.html”

Другие материалы в этой категории: Тезисно о ситуации в ЛНР! »

Оставить комментарий